Succesvol dental camp in Nepal

4 november 2011

Salme overzicht

Heel vermoeid, maar met een goed gevoel over wat we tot stand hebben weten te brengen, landde het dentalteam 2011 van stichting Dhampus vroeg in de ochtend op 23 oktober op Schiphol.

In twee enerverende weken hebben we inOost-Nepal (Salme) en in Tukuche en Kalopani (Anapurnagebergte) honderdenkinderen voorlichting gegeven over tandverzorging, tandenborstels en tandpastauitgedeeld, ruim 200 patienten verlost van hun kiespijn en mondinfectiesbehandeld, kilo's tandsteen verwijderd, uren vergeefs gewacht op vliegvelden envele uren in de hitte gelopen of gehobbeld in jeeps of lokale bussen op wegnaar onze bestemmingen. Hoogtepunt was de 'doorbraak' in Tukuche, waar we tot onze teleurstelling merkten dat bij onze aankomt het al bijna een jaar geleden gereedgekomen nieuwe gezondheidscentrum nog steeds dicht was. Dus werden er indringende gesprekken gevoerd met verschillende lokale en regionale bestuurders om duidelijk te maken dat onze financiele basisondersteuning voor de inrichting van het centrum toch echt rechtstreeks naar het centrum zou gaan (en niet via ambtelijke regionale wegen). Bovendien hadden we aangegeven dat er van hun kant ook meegewerkt moest worden aan een duurzame oplossing. De komst van Joost was aanleiding een dorpsvergadering bijeen te roepen met vertegenwoordigers van alle families met als resultaat een overeenkomst tussen onze stichting en de dorpsraad waarin de afspraken zijn vastgelegd en er samen met het bestuur van de 'health post' verder gewerkt wordt aan zowel een basisinrichting voor het centrum en een permanente tandartsenpost. Een paar dagen na onze terugkomst kregen we van onze lokale contactpersoon een mailtje dat het districtshoofd overstag was en het lokale gezondheidscentrum in Tukuche nu eindelijk open is, zodat de inrichting van start kan gaan!

Een uitgebreid verslag volgt. Hierbij alvasteen  kleine foto-impressie.

op weg salme

voorlichtingsposters

marleen

patty joost ton salme

Phaplu vliegveld

karin kalopani

jongetje lip

erik en burgemeester

met bestuur health post

inspraak dorp

joost tekent